Playground-E 2.0. Konkurs
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Playground-E 2.0, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego placu zabaw.
Rozpoczęły się prace budowlane nad jednym z najnowszych projektów studia Herzog & de Meuron, który zakłada przekształcenie dawnego budynku elektrowni w San Francisco w wielofunkcyjny, nowoczesny budynek. Obiekt stanie w dzielnicy Dogpatch, tuż obok budynku zaprojektowanego przez Foster+Partners, o którym pisaliśmy wcześniej, oraz konstrukcji od LMS Architects.
Już niebawem 29-hektarowy teren przemysłowy zmieni się w nowoczesną i funkcjonalną część dzielnicy Dogpatch. Projekt Herzog & de Meuron zakłada uwspółcześnienie dawnych budynków, przy jednoczesnym zachowaniu ich historycznej tożsamości. „Przebudowa elektrowni ożywi ten wiele znaczący dla barwnej przeszłości miasta budynek i sprawi, że ten obszar stanie się miejscem orientacyjnym na nabrzeżu San Francisco” – mówi Jason Frantzen z Herzog & de Meuron.
Elewacja na dolnych kondygnacjach budynku zachowa swój industrialny charakter. Na ceglanych ścianach pojawią się jednak swobodnie, nieregularnie rozłożone okna. To właśnie tam znajdą się lobby, centrum konferencyjne oraz inne przestrzenie do wspólnego użytku. Wyższe kondygnacje zaś zostaną przeznaczone będą na powierzchnie biurowe. Ich fasada została niemal w całości przeszklona, odsłaniając stalową konstrukcję, która doskonale komponuje się z ceglanymi ścianami. Ponadto, dzięki umieszczeniu w budynku wielu okien, pracownicy mogą liczyć na stały dostęp światła dziennego oraz naturalną wentylację.
Plan przebudowy dawnych terenów przemysłowych, w tym elektrowni, jest obecnie największym przedsięwzięciem deweloperskim na terenie San Francisco. W kompleksie o mieszanym przeznaczeniu znajdą się przestrzenie do pracy, mieszkania oraz miejsca spotkań i rekreacji.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Playground-E 2.0, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego placu zabaw.
Czy można pogodzić przeżywanie doświadczeń duchowym z brakiem przynależności do określonej grupy religijnej? Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i miłośników architektury do nadsyłania wizji budynku sakralnego, który połączy ludzi wszystkich wiar, a także agnostyków i ateistów.
Ogłoszono międzynarodowy konkurs Rammed Earth Pavilion, którego uczestnicy będą musieli zaprojektować pawilon wystawowy, do którego konstrukcji zostanie wykorzystana ubita ziemia. Projektowi budynku ma towarzyszyć wystawa o użytym w projekcie materiale.
Szwajcarska firma Herzog & de Meuron i kanadyjskie studio Quadrangle zaprezentowały plany budowy niezwykłego drapacza chmur w Toronto. Według projektu, budynek ma osiągnąć 324 metry wysokości, co uczyni go najwyższym budynkiem w Kanadzie
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.