Nowy budynek dla Volvo od HLA

Nowy budynek dla Volvo od HLA

Volvo World, zdj. Henning Larsen Architects

Duńska firma architektoniczna Henning Larsen Architects zaprezentowała projekt budynku w Szwecji, który powstał dla firmy Volvo. Obiekt będzie pełnił funkcję centrum dla zwiedzających.

Volvo World to zlokalizowana w Göteborgu w Szwecji inwestycja o powierzchni 22 000 metrów kwadratowych. Jak mówią architekci, projek tna celu połączenie tradycyjnego rzemiosła skandynawskiego, lokalnego wzornictwa i konstrukcji drewnianych z nowoczesnym podejściem do przestrzeni. „Drewno przechodzi dziś w świecie architektury prawdziwy renesans, w budownictwie drewnianym kolejne kamienie milowe osiągane są w zawrotnym tempie!” – mówi o projekcie architekt Filip Francati. „Volvo World jest ekscytującą okazją do przesuwania granic. Mamy nadzieję, że ustanowi nowy standard dla wykorzystania drewna w architekturze” – dodaje.

Volvo World, zdj. Henning Larsen Architects

 

Struktura zostanie wykorzystana do zgromadzenia pod jednym dachem przedstawicieli wszystkich marek Volvo, w tym Volvo Group i Volvo Cars, aby dzielić się historią, tradycją i nadziejami na przyszłość ze zwiedzającymi i kontrahentami. W budynku znajdą się powierzchnie wystawiennicze, restauracja, a także sale konferencyjne i biznesowe.

Volvo World, zdj. Henning Larsen Architects

 

Wnętrze budynku zorganizowane jest wokół trzech form architektonicznych przypominających pień drzewa, pośród których wystawiane będą dzieła sztuki. Kolumny, które znajdą się nieopodal mają przypominać rozkładające się na boki gałęzie. Teren wokół budynku zostanie obsadzony bujną roślinnością. „Nasze podejście przenosi rodzimy kawałek szwedzkiej przyrody do centrum Göteborga” — mówi Sonja Stockmarr, dyrektor ds. projektowania krajobrazu w Henning Larsen.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.