Nowy projekt 3XN. Kompleks w Nanterre

Nowy projekt 3XN. Kompleks w Nanterre

zdj. Jared Chulski

Duńska pracownia architektoniczna 3XN ukończyła projekt budynku biurowego i hotelu na przedmieściach Paryża. Obiekty wyróżniają się wyjątkowymi elewacjami i przyciągającymi oko formami.

InDéfense i Hôtel OKKO to pierwszy projekt zrealizowany we Francji przez 3XN. Obiekty stanęły w dzielnicy Les Groues w Nanterre, z widokiem na pobliską dzielnicę biznesową. Oba budynki zostały zaprojektowane w jednym stylu architektonicznym, dzięki czemu okolica zyskała estetyczną spójność.

zdj. Jared Chulski

 

„To pierwszy kształt, który napotykasz, wychodząc z La Défense – dlatego ten budynek musi przyciągać wzrok dynamiką” — powiedział Kim Herforth Nielsen z 3XN. „Fasetowa fasada i zmieniające się bryły sprawiają, że wyróżnia się on w ruchliwej dzielnicy. Koncepcja dwóch odrębnych, ale uzupełniających się projektów, jest wyjątkowa w tej okolicy” – kontynuował.

zdj. Jared Chulski

 

„Hôtel OKKO, pokryty półodblaskowymi panelami aluminiowymi, pozostaje monolityczną bryłą, podczas gdy budynek biurowy InDéfense jest podzielony na mniejsze bryły, przesunięte wobec siebie tak, aby stworzyć długi i wąski teren” — dodają architekci odpowiedzialni za projekt.

zdj. Jared Chulski

 

Odblaskowa fasada budynku Hôtel OKKO wyróżnia się spośród sąsiednich budynków i nadaje okolicy własną tożsamość, podczas gdy charakterystyczna miedziana fasada budynku InDéfense dzięki cieplejszym barwom sprawia, że okolica wydaje się przytulniejsza i bardziej przyjazna użytkownikom.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.