Plan B. Space Museum Design Challenge

Plan B. Space Museum Design Challenge

Plakat wydarzenia

Temat kosmosu jest eksplorowany w kulturze od wielu dekad. Filmy, seriale, bajki i inne produkcje przedstawiają to, w jaki sposób wyobrażamy sobie kosmos i podejmowane w nim działania naukowe. Może się wydawać, że przedstawienia te są swojego rodzaju przepowiednią dalszej lub bliżej przyszłości ludzkości. Organizatorzy konkursu Plan B. Space Museum Design Challenge poszukują oryginalnych wizji naszego życia po kolonizacji kosmosu.

Przedmiotem konkursu jest projekt centrum edukacyjnego, które przedstawi to, jak wyglądałoby życie ludzkiego gatunku na innej planecie. „Mimo że to centrum ma powstać po to, aby pokazać odwiedzającym, jak wyglądałoby życie w kosmosie, nadrzędnym celem tego projektu musi być podkreślenie zmian, które zajdą w społeczeństwie i podkreślenie tego, czego brakuje w naszym życiu na Ziemi” – piszą organizatorzy. Konkurs ma charakter koncepcyjny, mimo to wyznaczono hipotetyczną lokalizację obiektu – działkę w Houston w Teksasie.

Pula nagród, które zostaną przyznane uczestnikom wynosi 24.000 USD, wysokości nagród są jednak zależne od liczby uczestników, którzy nadeślą swoje prace. Zainteresowani wzięciem udziału w konkursie mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do  25 października 2021 roku. Udział w konkursie jest płatny. Mogą w nim wziąć udział zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły projektantów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.