
Form Follows Climate. Konkurs architektoniczny
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na projekt ekologicznego żłobka dla dzieci. Aby wygrać, należy podążać za najnowszymi standardami budownictwa.
Wyłoniono zwycięzców konkursu na projekt Muzeum Archeologicznego w Sparcie. Zwycięska propozycja łączy w sobie przyszłość i teraźniejszość.
Wizja biur MOR-Architects i EP Architects została nagrodzona w konkursie na projekt nowego Muzeum Archeologicznego w Sparcie.
Zwycięska propozycja ma stanowić dodatek do zabytkowej fabryki, znajdującej się na tej samej działce. Według projektantów istniejący budynek i jego rozbudowa tworzą „wyspę na otaczającym je morzu”. Nowy budynek muzeum został zaprojektowany tak, by korespondować estetycznie z istniejącą już industrialną budowlą.
Odpowiedzialni za projekt architekci opisują Nowe Muzeum Archeologiczne w Sparcie jako „muzeum otwarte, […] mające na celu wyrażenie i wzmocnienie relacji między budynkami – zabytkową fabryką i nowym kompleksem”. W praktyce udało im się osiągnąć tę estetyczną integrację poprzez doskonale przemyślaną, elastyczną kompozycję, bazującą głównie na betonie i szkle.
Budowle zostaną otoczone parkiem będącym integralną częścią muzeum. Będą się w nim znajdować przestrzenie wystawowe oraz siatka ścieżek prowadzących do Sparty.
źródło: archdaily.com
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie na projekt ekologicznego żłobka dla dzieci. Aby wygrać, należy podążać za najnowszymi standardami budownictwa.
Studio architektoniczne Arney Fender Katsalidis opublikowało wizualizacje 60-piętrowego wieżowca o nazwie 55 Bishopsgate, który stanie w Londynie. Jeżeli realizacja projektu powiedzie się, 270-metrowy budynek ma szansę zostać jednym z najwyższych w Wielkiej Brytanii.
Feilden Fowles i J&L Gibbons ujawnili plany przebudowy ogrodów przy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Nowy wyjątkowy projekt zakłada zmianę atrakcyjnych wizualnie przestrzeni w prawdziwe centrum edukacji ekologicznej i rezerwat różnorodności biologicznej. Projekt powstał w ramach dużego planu Urban Nature, którego pełna realizacja zakończy się na rok 2023. Jego głównym założeniem jest ochrona przyrody w obszarach miejskich i uczynienie miast bardziej zrównoważonymi i bezpieczniejszymi miejscami do życia.
Miasto Montreal ogłosiło interdyscyplinarny konkurs, aby zebrać projekty programów przywracania naturalnych siedlisk w mieście. Spośród zgłoszeń wybrano zespół stworzony z architektów biur Civiliti, LAND Italia, Table Architecture i Biodiversité Conseil.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.