Reiulf Ramstad Arkitekter dla Muzeum FRAM w Oslo

Reiulf Ramstad Arkitekter dla Muzeum FRAM w Oslo

Muzeum FRAM, zdj. Reiulf Ramstad Arkitekter

Muzeum FRAM zbuduje nowe skrzydło poświęcone eksploracji Bieguna Polarnego i edukacji w sferze ekologii. Nowa część, zaprojektowana przez Reiulf Ramstad Arkitekter, hołduje dewizie że „architektura jest przejawem tego, jak dbamy o nasze środowisko”.

Najnowszy budynek Muzeum FRAM zostanie zbudowany na wyspie Bygdøy w Oslo, nazywanej również "wyspą muzeów", w sąsiedztwie architektury pożytku publicznego i kultury, parków i ogrodów oraz naturalnych morskich krajobrazów. Będzie on, zdaniem architektów, doskonałym miejscem spotkań oraz przestrzenią wystawienniczą; zaoferuje również swoim gościom przestrzeń do relaksu w klimatycznej kawiarni oraz przestrzeń dla instalacji, „które przedstawią statki i artefakty z wczesnych wypraw polarnych”., Muzeum, które ma stać się symbolem znaczącego udziału Norwegii w wyprawach polarnych, zainspiruje gości do poszukiwania wiedzy na temat zmian klimatycznych oraz odnajdywania najlepszych możliwych rozwiązań na czas kryzysu.

Muzeum FRAM, zdj. Reiulf Ramstad Arkitekter

 

Projekt zakłada stworzenie podłużnych, położonych prostopadle do linii morza, budynków. Architekci zwrócili uwagę na przemyślane rozłożenie oświetlenia – rozświetlone miejsca będą służyły do gromadzenia się oraz realizowania oferty kulturalnych. Kawiarnia zostanie położona od strony północnej, co pozwoli gościom na podziwianie morskich krajobrazów podczas spotkań z przyjaciółmi.

Muzeum FRAM, zdj. Reiulf Ramstad Arkitekter

 

Aby zminimalizować wpływ nowego dodatku na środowisko, firma Reiulf Ramstad Arkitekter przyjęła zrównoważone podejście – duża część budynku została skonstruowana z pochodzącego z lokalnych źródeł drewna. Betonu użyto jedynie w niewielkiej skali, aby zapewnić budynkowi stabilność.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.