Trwa budowa Storm Forest Biome
Projekt Grimshaw, Storm Forest Biome, wszedł w zaawansowaną fazę budowy. Budynek, który zostanie obsadzony roślinnością o powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, czerpie inspiracje z natury.
Barozzi Veiga, we współpracy ze studiami Tab Architects i Barbara Van Der Wee Architects wygrał konkurs na renowację Muzeum Żydowskiego w Belgii. Jury, które wybrało propozycję spośród projektów innych uznanych i młodych praktyk architektonicznych, uznało wizję architektów za dyskretną i doskonale zintegrowaną z tkanką miejską.
Zwycięski projekt rewitalizacji Muzeum Żydowskiego w Belgii, autorstwa pracowni architektonicznej Estudio Barozzi Veiga, koncentruje się głównie na wzmocnieniu relacji między instytucją kulturalną muzeum a Brukselą. Studio stworzyło przejrzystą kompozycję w celu uporządkowania różnych funkcji budynku. Jak mówią odpowiedzialni za wizję budynku architekci, zdecydowane i odważne kroki, które podjęli podczas etapu projektowania, mają sprzyjać ustaleniu spójnego i charakterystycznego oblicza Muzeum.
Projekt wykorzysta istniejącą elewację budynku, by na jej kanwie zbudować nową jakość. Na szczycie budynku powstanie inspirowany sztuką żydowską belweder, pełniący funkcję tarasów, z których rozciąga się widok na zabytkową część miasta, w tym Pałac Sprawiedliwości i Marolles. Jak podkreślają architekci, istotą projektu było stworzenie dynamicznego miejsca, które sprzyja otwartości, dialogowi i połączeniu kultur. Inwestycja ma również działać na rzecz miasta. „Chcielibyśmy, by Muzeum było widoczne w mieście, a miasto było widoczne z Muzeum” – mówią projektanci.
Wizja obejmuje również zmiany wewnątrz budynku. Na parterze powstanie restauracja i kawiarnia. W podziemiach zostaną umieszczone wystawy czasowe, natomiast ekspozycje stałe znajdą swoje miejsce na pozostałych czterech kondygnacjach.
źródło: archdaily.com
Projekt Grimshaw, Storm Forest Biome, wszedł w zaawansowaną fazę budowy. Budynek, który zostanie obsadzony roślinnością o powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, czerpie inspiracje z natury.
Studio Adjaye Associates zaprezentowało projekt Africa Institute, pierwszego centrum poświęconego badaniom nad kulturą Afryki i afrykańskiej diaspory żyjącej w Emiratach Arabskich. Kampus o powierzchni 31 882 metrów kwadratowych powstanie w samym sercu Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak zapowiadają autorzy projektu, „wprowadzi on całkowicie nowe nurty myślenia i działania do świata akademickiego”.
Projektując niskobudżetową szkołę w Theerampalayam w Indiach biuro Shanmugam Associates zaczerpnęło inspirację z lokalnej tradycji. Zbudowana z warstwowych modułów i ozdobiona pasiastą mozaiką, przypominającą złogi gleby.
Prezes Royal Institute of British Architects, Alan Jones, tymczasowo zrezygnował ze swojej posady, za powód podając pobudki osobiste.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.