Konkurs na najlepsza wizualizację. Gruha Rendering Channel
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Gruha Rendering Challenge. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie wizualizacji projektu mieszkaniowego.
Razem stwórzmy architekturę przyszłości! Ruszyły zapisy do międzynarodowego konkursu architektonicznego Rethinking The Future Architecture Awards 2021. Uczestnicy staną przed zadaniem zaprojektowania obiektów, które oddadzą ducha naszych czasów i pomogą określić potrzeby przyszłych pokoleń.
Konkurs Rethinking The Future wydaje się bramą do świata architektury – do jego laureatów należą bowiem duże, uznane na całym świecie studia architektoniczne, takie jak Bjarke Ingels Group & Dialog, Perkins Eastman, Page, RTKL, AHR, Aecom, Henning Larsen, CAZA, DLR Group, Behnisch Architekten, UNstudio, HOK, Gensler, HKA, LMN Architects, LAN Architecture, WOW Architects i EYP Inc.
Organizatorzy pozwolą wykazać się uczestnikom aż w pięćdziesięciu kategoriach, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł znaleźć swoją niszę i pokazać swoje umiejętności z jak najlepszej strony. Za udział w konkursie obowiązują opłaty – od 250 do 350 USD, w zależności od daty rejestracji. Zwycięzcy nie otrzymają nagród pieniężnych ani materialnych – konkurs ma bowiem charakter honorowy. Mogą jednak zdobyć to, czego nie zapewnią żadne pieniądze: rozpoznawalność i uznanie wśród światowych sław architektury i sztuki.
Więcej informacji, szczegółowy harmonogram i formularze zgłoszeniowe znajdziecie na stronie organizatora.
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Gruha Rendering Challenge. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie wizualizacji projektu mieszkaniowego.
Duńskie studio architektoniczne BIG zaprojektowało swój pierwszy budynek w systemie metaverse, który rodzi w odbiorcach tyle samo ciekawości, co nieufności. Pierwszy tego rodzaju projekt BIG to Viceverse – wirtualne biuro firmy medialnej Vice Media Group.
Dom zaprojektowany przez biuro Pracownia Architektury Głowacki znajduje się w przedwojennej dzielnicy Wrocławia, wśród willi i domów sprzed blisko 80 lat. Ten wyjątkowy budynek został zaprojektowany tak, by zapewnić prywatnym inwestorom komfort własnej przestrzeni na niewielkiej parceli będącej częścią gęsto tkanej zabudowy miejskiej.
Opuszczone i zaniedbane od lat 70., dziś mają szansę na drugie życie. Wybrano projekt rewitalizacji Targów Oscara Nemeyera.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.