Rewitalizacja placu w Mediolanie od Asti Architetti
Rewitalizacja placu w Mediolanie od Asti Architetti
Studio Asti Architetti zaprezentowało projekt rewitalizacji placu wokół wieży Velasca w Mediolanie. Projekt sprawi, że przestrzeń publiczna będzie bardziej przyjazna mieszkańcom i zachęci ich do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu.
Projektując Piazza Velasca moją ręką kierowała się chęć przywrócenia miastu przestrzeni wokół wieży i reinterpretacji jej relacji z najbliższym otoczeniem. Torre Velasca zawsze była punktem orientacyjnym na panoramie Mediolanu, ale nie była częścią codziennego życia mediolańczyków, którzy prawie nie mieli bezpośredniego, bliskiego z nią związku. Podstawa wieży zawsze była postrzegana przez mieszkańców jako „nie-miejsce”, które nie pozwala na nawiązanie właściwej relacji między budynkiem a jego sąsiedztwem. Dlatego właśnie zaprojektowaliśmy przestrzeń z poszanowaniem samej Wieży, coś w rodzaju „świeckiego cmentarza”, który jednocześnie uwydatniłby jej aspekty wymiarowe i architektoniczne" - mówi o swoim projekcie architekt Paolo Asti.
Celem projektu jest stworzenie otwartej przestrzeni, która zachęci mieszkańców i turystów do korzystania z niej przez cały rok. Otwarty charakter placu ma sprzyjać organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń, takich jak koncerty, wystawy i targi. Projekt przewiduje także poprawę przepływu ruchu na placu oraz wyeliminowanie barier architektonicznych. Planuje się zainstalowanie nowych ławek, oświetlenia i zieleni, aby stworzyć przyjazne miejsce dla mieszkańców i turystów. Celem przebudowy jest także przypomnienie mieszkańcom o niezwykłym budynku, jakim jest wieża Velasca, który uświetnia panoramę Mediolanu od 1958 roku.
Praktyka architektoniczna Grimshaw ujawniła plany wykonane dla Futures Institute w Dollar Academy w Szkocji, otwartej platformy edukacyjnej opracowanej przez Dollar Academy, jedną z najlepszych niezależnych szkół w regionie.
Firmy Zaha Hadid Architects i Leigh&Orange zaprezentowały nowy projekt rozbudowy akademików przy Uniwersytecie Nauki i Technologii w Hongkongu. Uczelnia jest jedną z najprężniej rozwijających się ośrodków badawczych w Azji i na całym świecie. Projekt, który ma zostać ukończony w ciągu kolejnych dwóch lat, powstał w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie studentów nauką na Uniwersytecie i mieszkaniami w rejonie jego kampusu.
Studio architektoniczne Ménard Dworkind przedstawia projekt letniego domu wykonanego z drzewa cedrowego. Umiejscowiony na zalesionym terenie w Quebec, pozwala mieszkańcom na relaks w otoczeniu natury, zapewniając im jednocześnie wszelkie wygody, a także niezwykłe doznania estetyczne.
Projekt Atal Warta Towers w Poznaniu autorstwa AP Szczepaniak został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu Urban Design & Architecture Design Awards. Budynek mieszkalny zwyciężył w kategorii „Mixed Use”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.