Z przyjemnością obserwujemy prężny rozwój biznesowych dzielnic dużych polskich miast – nowe inwestycje oznaczają więcej przedsięwzięć i zwiększenie miejsc pracy dla młodych, ambitnych pracowników. W stolicy powstaje kolejny wieżowiec, którego sylwetka wzbogaci panoramę Śródmieścia i Woli.
Budowa wieżowca SKYSAWA trwa już od kilku lat i zbliża się do ukończenia coraz większymi krokami. Budynek powstaje w miejscu, w którym stykają się dwie centralne dzielnice Warszawy – Wola i Sródmieście, które już od dłuższego czasu pełnią w stolicy funkcje ośrodków biznesu.
Autorem projektu SKYSAWA jest Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury. Wizja biura zakłada stworzenie smukłej wieży – drapacza chmur, z przyległymi do niej modułami o zróżnicowanej wysokości. Budynek zaprojektowano tak, by – oglądany z każdej ze stron – prezentował swoje kolejne oblicze. Przed budynkiem powstanie spory plac miejski, z którego korzystać będą mogli pracownicy SKYSAWA i mieszkańcy okolicznych budynków.
Ważnym założeniem było również to, by wieżowiec sprawiał wrażenie delikatnego i lekkiego. Utrzymany w stonowanym kolorze grafitu i w większej części przeszklony drapacz chmur jest przykładem nowoczesnej architektury biznesowej, w której stawia się na klasę, prostotę, formalność i elegancję. Prostotę formy przełamano wspomnianymi wcześniej zróżnicowanej wysokości elementami – ustawione kaskadowo, nadają całości jeszcze więcej wizualnej lekkości.
Chiński artysta, architekt i aktywista Ai Weiwei odsłonił oryginalną instalację, przypominającą klatkę rzeźbę, która stanęła przed Muzeum Narodowym w Sztokholmie. Na 12-metrowej konstrukcji ze stali nierdzewnej znajdują się sylwetki dwóch obejmujących się osób przekraczających stalowe pręty klatki.
Budowa wieżowca Tour Triangle zaprojektowanego przez szwajcarskie studio Herzog & de Meuron zostanie wznowiona! Inwestycja, za którą odpowiada firma deweloperska Unibail-Rodamco-Westfield wzbudza w mieszkańcach Paryża skrajne emocje, które dały początek dyspucie publicznej o architekturze miasta.
Platforma UNI zaprasza architektów i projektantów do udziału w koncepcyjnym wyzwaniu Spacestop. Zadaniem uczestników będzie zaprojektować kosmiczną przystań dla podróżujących między planetami Układu Słonecznego.
Pracownia Foster + Partners zaprezentowała w ostatnich dniach zwycięski projekt nowego kompleksu w Chinach. Centrum miasta, o którym mowa, Guangming Hub, znajduje się na drodze szybkiej kolei łączącej Hongkong, Shenzhen i Kanton. Projekt Foster + Partners przedstawia „inteligentne miasto, które wspiera transport ludzi i towarów dzięki solidnej infrastrukturze, efektywnym sieciom transportowym, niezawodnym usługom publicznym i bujnej zieleni”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.