SKYSAWA. Biurowiec o wielu twarzach

SKYSAWA. Biurowiec o wielu twarzach

SKYSAWA, zdj. Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury

Z przyjemnością obserwujemy prężny rozwój biznesowych dzielnic dużych polskich miast – nowe inwestycje oznaczają więcej przedsięwzięć i zwiększenie miejsc pracy dla młodych, ambitnych pracowników. W stolicy powstaje kolejny wieżowiec, którego sylwetka wzbogaci panoramę Śródmieścia i Woli.

Budowa wieżowca SKYSAWA trwa już od kilku lat i zbliża się do ukończenia coraz większymi krokami. Budynek powstaje w miejscu, w którym stykają się dwie centralne dzielnice Warszawy – Wola i Sródmieście, które już od dłuższego czasu pełnią w stolicy funkcje ośrodków biznesu.

SKYSAWA, zdj. Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury

Autorem projektu SKYSAWA jest Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury. Wizja biura zakłada stworzenie smukłej wieży – drapacza chmur, z przyległymi do niej modułami o zróżnicowanej wysokości. Budynek zaprojektowano tak, by – oglądany z każdej ze stron – prezentował swoje kolejne oblicze. Przed budynkiem powstanie spory plac miejski, z którego korzystać będą mogli pracownicy SKYSAWA i mieszkańcy okolicznych budynków.

SKYSAWA, zdj. Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury

Ważnym założeniem było również to, by wieżowiec sprawiał wrażenie delikatnego i lekkiego. Utrzymany w stonowanym kolorze grafitu i w większej części przeszklony drapacz chmur jest przykładem nowoczesnej architektury biznesowej, w której stawia się na klasę, prostotę, formalność i elegancję. Prostotę formy przełamano wspomnianymi wcześniej zróżnicowanej wysokości elementami – ustawione kaskadowo, nadają całości jeszcze więcej wizualnej lekkości.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.