Shibuya Marui. Dom towarowy w stylu ekologicznym

Shibuya Marui. Dom towarowy w stylu ekologicznym

Shibuya Marui, zdj. Foster + Partners

Firma Foster + Partners zaprezentowała swój najnowszy projekt, który powstaje na Shibuya Crossing w Tokio w Japonii. Dom Towarowy Shibuya Marui to dziewięciopiętrowy budynek handlowy, który ma stać się nowym domem zrównoważonych marek.

 Projekt Shibuya Marui na pierwszym miejscu stawia zniwelowanie wpływu architektury na środowisko i utrzymanie dobrego samopoczucia użytkowników. Drewniana konstrukcja i dobór innych materiałów znacznie zmniejszy ślad węglowy pozostawiony przez budynek, a także zapewni przytulne, nowoczesne wykończenie.

Shibuya Marui, zdj. Foster + Partners

 

Jak mówią twórcy projektu, otwarcie Shibuya Marui na celu stworzenie bliskiej społeczności marek i ludzi, którzy podzielają te same wartości. Projekt nowego sklepu wpisuje się w tę wizję, maksymalizując dostęp światła dziennego i zapewnoając komfort termiczny przy użyciu naturalnych materiałów. Co więcej, projekt został zainspirowany tradycyjnymi japońskimi technikami budowlanymi.

Shibuya Marui, zdj. Foster + Partners

 

Otoczenie budynku charakteryzuje się bambusowymi chodnikami i zielonymi ścianami, które dzielą przestrzeń. Wewnątrz budynku znajdują się lokale handlowe – sklepu zostały umieszczone na planie otwartym. We wnętrzach znajdują się drewniane podłogami i „nagie” sufity, nawiązujące do stylu eko. Budynek będzie zasilany energią odnawialną, której część będzie pochodzić z obecnych na miejscu paneli fotowoltaicznych. Na dachu budynku znajdzie się ogród, a także kawiarnia i restauracja.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.