Trashed. Konkurs

Trashed. Konkurs

Materiały organizatora

Wyzwaniem konkursu jest zaprojektowanie kosza na śmieci w przestrzeni publicznej na miarę XXI wieku. Projekt ma zachęcić przechodniów do korzystania z kosza i ograniczyć ilość śmieci w miastach.

Celem wyzwania jest zrozumienie, w jaki sposób projektowanie może być narzędziem zachęcającym do korzystania z określonego przedmiotu. W swoich projektach uczestnicy mogą eksperymentować z niekonwencjonalnymi formami. Projekt musi być w stanie przyciągnąć uwagę przechodzących obok niego ludzi. Estetyka obiektu musi być jednak zrównoważona, a uczestnicy muszą pamiętać o tym, że najważniejszą kwestią jest funkcjonalność.

„Kosze na śmieci to obiekty publiczne, które są dostępne dla wszystkich użytkowników. Kosze powinny być zaprojektowane tak, aby promować świadome i wydajne usuwanie śmieci, więc zastosowany materiał lub technika nie mogą szkodzić środowisku same w sobie” – zaznaczają organizatorzy.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 30 stycznia 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.