Peak. Konkurs architektoniczny
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Peak, którego przedmiotem jest projekt idealnej, zrównoważonej dzielnicy mieszkaniowej.
Wyzwaniem konkursu jest zaprojektowanie kosza na śmieci w przestrzeni publicznej na miarę XXI wieku. Projekt ma zachęcić przechodniów do korzystania z kosza i ograniczyć ilość śmieci w miastach.
Celem wyzwania jest zrozumienie, w jaki sposób projektowanie może być narzędziem zachęcającym do korzystania z określonego przedmiotu. W swoich projektach uczestnicy mogą eksperymentować z niekonwencjonalnymi formami. Projekt musi być w stanie przyciągnąć uwagę przechodzących obok niego ludzi. Estetyka obiektu musi być jednak zrównoważona, a uczestnicy muszą pamiętać o tym, że najważniejszą kwestią jest funkcjonalność.
„Kosze na śmieci to obiekty publiczne, które są dostępne dla wszystkich użytkowników. Kosze powinny być zaprojektowane tak, aby promować świadome i wydajne usuwanie śmieci, więc zastosowany materiał lub technika nie mogą szkodzić środowisku same w sobie” – zaznaczają organizatorzy.
Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 30 stycznia 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Peak, którego przedmiotem jest projekt idealnej, zrównoważonej dzielnicy mieszkaniowej.
Zapraszamy do udziału w konkursie NA STÓŁ!, którego przedmiotem jest projekt inspirującego produktu codziennego użytku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Zapraszamy do udziału w konkursie BIO HOME, który zbierze i nagrodzi najlepsze projekty domów mieszkalnych oparte na zasadach projektowania biofilnego. Przed uczestnikami stoi wyzwanie połączenia współczesnych trendów architektonicznych z motywami naturalnymi.
Feilden Fowles i J&L Gibbons ujawnili plany przebudowy ogrodów przy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Nowy wyjątkowy projekt zakłada zmianę atrakcyjnych wizualnie przestrzeni w prawdziwe centrum edukacji ekologicznej i rezerwat różnorodności biologicznej. Projekt powstał w ramach dużego planu Urban Nature, którego pełna realizacja zakończy się na rok 2023. Jego głównym założeniem jest ochrona przyrody w obszarach miejskich i uczynienie miast bardziej zrównoważonymi i bezpieczniejszymi miejscami do życia.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.