Budynek 33 Park Row, zaprojektowany przez Richarda Rogersa i jego zespół z praktyki Rogers Stirk Harbour + Partners, został opracowany w bliskiej współpracy z firmą Centurion Real Estate Partners. Nowatorski projekt, zdaniem jego twórców, ma oddawać specyfikę miejsca, w którym się znajduje i wyznaczać nowe standardy w projektowaniu przestrzeni miejskiej.
Budynek 33 Park Row, który znajduje się nieopodal City Hall Park w centrum Manhattanu, zaoferuje 30 luksusowych, wyjątkowych mieszkań. Jak mówią architekci odpowiedzialni za projekt „zapewniająca pełną prywatność bryła 33 Park Row składa się z zaprojektowanych z rozmachem rezydencji, w których znajdują się oszałamiające okna, ciągnące się od ściany do ściany i od podłogi do sufitu”. Co istotne, mieszkania i przestrzenie wspólne zostały umieszczone po stronie północnej. To rozwiązanie wpuści optymalną ilość światła do budynku, a także pozwoli mieszkańcom na podziwianie bujnego krajobrazu City Hall Park.
Pierwsze zdjęcia ukończonego niedawno budynku ukazują wyjątkowy obiekt architektoniczny, zaprojektowany z dbałością o szczegóły i zainspirowany tożsamością oraz historią miejsca, w którym się znajduje. Stylem 33 Park Row nawiązuje do historycznych budynków powstałych w epoce przemysłowej. Budynków, które od wielu lat są wizytówką Manhattanu i tworzą jego niezwykły charakter, ukochany przez mieszkańców i turystów.
Zaprojektowany przez Studio Zaha Hadid, Business Stadium Central uzyskał aprobatę władz Wilna. Projekt powstanie we współpracy z litewskim deweloperem Hanner. Obiekt ma uświetnić centrum miasta, tworząc różnorodne nowe przestrzenie publiczne i udogodnienia, a także miejsca do pracy oraz strefą wellness.
Nadrzędnym celem organizatorów konkursu PLGBC Green Building Awards 2021 jest promowanie zrównoważonego projektowania i budownictwa na terenie Polski. Jury nagrodzi projekty nadesłane przez uczestników w 10 kategoriach.
Brytyjska praktyka architektoniczna Scott Brownrigg zaprojektuje i zrealizuje inwestycję The Barony – nowy obiekt turystyczny i kulturalny w East Ayrshire w Szkocji. Zespół architektów dołożył wszelkich starań, by opracować taką koncepcję zabudowy, która będzie jednocześnie funkcjonalna i atrakcyjna dla odwiedzających. Projekt powstaje w ścisłej współpracy z międzynarodowym konsultantem ds. turystyki, profesorem Terrym Stevensem.
W Kobylanach, nieopodal krakowskiego Zabierzowa, powstał nietuzinkowy dom projektu studia architektonicznego MEEKO Architekci. W tym projekcie wysokiej jakości architektura przeplata się z wyjątkowymi krajobrazami Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Zrealizowany w roku 2019 dom sprawia wrażenie nowoczesnej, bezpiecznej i przytulnej twierdzy. Ten budynek mieszkalny, choć zaprojektowany i zrealizowany został przed kilkoma laty, nie zestarzał się ani o dzień.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.