Warszawa wciąż rośnie. Osiedle U City Residence od Kuryłowicz Associates
Warszawa wciąż rośnie. Osiedle U City Residence od Kuryłowicz Associates
Minimalistyczny design i nowatorskie rozwiązania architektoniczne. U-City Residence to miejsce dla estetów poszukujących spokojnej przystani blisko natury” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie projektu. Czy nowe osiedle na Ursusie projektu pracowni Kuryłowicz & Associates rzeczywiście tak bardzo różni się od innych warszawskich dzielnic?
Wszechobecna zieleń oraz przewaga domów jednorodzinnych sprawiają, że bezpośrednia okolica U City Residence zachowała sielankowy klimat przedmieścia. Jednocześnie rosnące w ostatnich latach zainteresowanie potencjalnych nabywców powoduje, że w Ursusie rozwija się infrastruktura i oferta dla mieszkańców. Powstają nowe ośrodki kulturalne, restauracje, sklepy, place zabaw, kompleksy rekreacyjne i sportowe. Ciekawostką jest pierwszy w Warszawie park ekologiczny, wyznaczający najnowsze trendy w dziedzinie projektowania terenów zielonych” – piszą twórcy osiedla.
U-City Residence to sześć niewysokich budynków wielorodzinnych, które charakteryzują się minimalistycznymi, białymi fasadami z rytmicznymi wcięciami przy balkonach i loggiach. „Postawiliśmy na stylowy minimalizm oraz nieskomplikowane, geometryczne formy. Nasza oszczędność w środkach ma jeszcze jedną ukrytą zaletę — zostawia przyszłym mieszkańcom szerokie pole do nadania własnym czterem kątom indywidualnego charakteru” – opisują swój projekt architekci z biura Kuryłowicz & Associates. Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały dostęp do obszernych tarasów, natomiast lokale na parterze – do niewielkich ogródków. Między budynkami pojawią się połacie zieleni, które pozwolą mieszkańcom na chwile wytchnienia od miejskiego zgiełku.
Włoska pracownia architektoniczna Spacelab zaprojektowała samowystarczalne energetycznie tymczasowe mieszkanie. Obiekt, ze względu na to, że nie posiada fundamentów, może być postawiony w dowolnym miejscu.
Firmy Zaha Hadid Architects i Leigh&Orange zaprezentowały nowy projekt rozbudowy akademików przy Uniwersytecie Nauki i Technologii w Hongkongu. Uczelnia jest jedną z najprężniej rozwijających się ośrodków badawczych w Azji i na całym świecie. Projekt, który ma zostać ukończony w ciągu kolejnych dwóch lat, powstał w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie studentów nauką na Uniwersytecie i mieszkaniami w rejonie jego kampusu.
Studio Miralles Tagliabue EMBT, kierowane przez Benedettę Tagliabue, wygrało międzynarodowy konkurs na przebudowę placu Century Square. To historyczne miejsce w sercu Szanghaju zostanie przekształcone w pełen zieleni i sprzyjającego relaksowi mikroklimatu park.
Rozpoczęto prace nad zaprojektowanym przez Henning Larsen Architects Forum Medicum, będącym nowym elementem kampusu Uniwersytu Lund w Szwecji. Nowy obiekt, którego budowa ma skończyć się w roku 2023, stworzy komfortowe warunki edukacji dla studentów kształcących się w kierunkach medycznych.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.