Zachwycająca panorama Manhattanu na nowych wizualizacjach OMA
Zachwycająca panorama Manhattanu na nowych wizualizacjach OMA
Biuro architektoniczne OMA prezentuje najnowsze rendery 41-47 West 57th Street, drapacza chmur, który dołączy do luksusowego Billionaire's Row w Nowym Jorku.
Wielofunkcyjny wieżowiec, który osiągnie 335 metrów wysokości, stanie w Central Park na środkowym Manhattanie. Plany przedłożone przez studio OMA oraz dewelopera, firmę Sedesco, nowojorskiemu Departamentowi Budownictwa przedstawiają 63-piętrowy drapacz chmur, w którym znajdzie się 119 mieszkań, 158-pokojowy hotel, luksusowa restauracja oraz 19 tys. metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej.
Jak podają media, firma Sedesco ubiega się dodatkowo o pozwolenie na zagospodarowanie większej powierzchni, niż pierwotnie zatwierdzono dla tej inwestycji. Deweloper w zamian za ponad 4830 metrów kwadratowych powierzchni, miał zaproponować przebudowę wind na stacji metra 57th Street F. Brzmi jak przekręt? Ależ skąd. Tego rodzaju przypadki zostały uwzględnione w rozpoczętym wiosną programie Zoning for Accessibility, którego celem jest swoista „wymiana” między miastem a firmami deweloperskimi. Te bowiem, stawiając swoje budynki w sąsiedztwie nowojorskich stacji metra, mają w obowiązku przy okazji poprawić dostępność i jakość przystanków.
Z niecierpliwością czekamy na postępy w sprawie wieżowca projektu OMA, tymczasem zapraszamy do podziwiania wizualizacji opublikowanych przez studio. Różnorodne, dopracowane w każdym calu budynki, tworzące panoramę nowojorskiego Manhattanu zachwycą każdego wielbiciela architektury.
Opracowany przez WERK Arkitekter i Snøhetta nowy budynek na wybrzeżu Esbjerg w Danii został otwarty dla publiczności. Drewniana konstrukcja ma służyć jako miejsce spotkań klubów sportów wodnych, zapewniając nadmorskiemu miastu nowe centrum społeczności.
Studio Other Spaces prezentuje wyjątkowy projekt pawilonu do degustacji wina. Obiekt powstał specjalnie dla kalifornijskiego producenta wina The Donum Estate.
Ogłoszono plany rewitalizacji Clark Centre for the Arts w Toronto. Za projekt przebudowy odpowiada pracownia Taylor Hazell Architects. Architektom zależało na powiększeniu możliwości muzeum i zwiększeniu zaangażowania odwiedzających go gości – zarówno wielbicieli sztuki, jak i samych artystów.
Nazistowski obóz koncentracyjny w ukraińskim Babim Jarze nieopodal Kijowa był miejscem śmierci ok. 30 tysięcy ludzi, głównie ukraińskich Żydów. Władze Kijowa postanowiły oddać hołd pamięci zabitych poprzez stworzenie w tym miejscu Centrum Pamięci o Holokauście.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.