Arena Miejska w Szczecinie - rozstrzygnięto konkurs projektowy

Arena Miejska w Szczecinie - rozstrzygnięto konkurs projektowy

Konkurs na przebudowę stadionu ogłosiły byłe już władze Szczecina, jako zarządca i inwestor stadionu im. Floriana Krygiera, siedziby klubu Pogoń Szczecin. W warunkach projektowych zaznaczono wytyczne dotyczące dostosowania obiektu do obecnych wymagań sportu. Przebudowie mają podlegać wszystkie elementy wchodzące w skład stadionu. Uwzględniono również dobudowę nowych, uzupełniających kompleks sportowy w podstawowe zaplecze socjalne i rekreacyjne.

Jury wyróżniło cztery prace które oceniane były pod względem walorów architektonicznych, funkcjonalności oraz realności w kontekście finansowym. Zostały one wyłonione spośród dziewiętnastu nadesłanych prac.

Za najciekawszy projekt został uznany ten opracowany przez Janusza Pachowskiego z Izabelina. Praca ta została wybrana za najlepszy bilans pomiędzy jakością a ekonomiką rozwiązań. Doskonale nawiązała ona do początkowych założeń projektowych i nadała stadionowi zupełnie nową jakość.

Pierwsze miejsce

 

Projekt ten nadaje stadionowi nową tożsamość i pozwala na stworzenie rozpoznawalnego znaku miasta. Na stadionie zmieścić ma się prawie 20 tysięcy osób. Trybuny nakryte są szklanym dachem a sam stadion nadal będzie w kształcie podkowy.

Drugie miejsce zajął projekt pracowni Bauren Piotra Renke. Postanowił on nakryć trybuny białym dachem.

Drugie miejsce

 

Trzecie miejsca zająć projekt konsorcjum Urbicon Sp. z o.o. i PG Projekt za minimalistyczną wizję stadionu. Wyróżnienie przyznano projektowi autorstwa konsorcjum Magma Architecture GmbH i Hoppold Ingenieurbüro GmbH, na uwagę zasłużył falujący dach, który swym organicznym kształtem doskonale wpasował się w otoczenie, jednak kolejnym razem przewyższyły względy ekonomiczne.

Trzecie miejsce
Wyróżnienie

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.