Centrum kształcenia nauczycieli w Grenadzie

Centrum kształcenia nauczycieli w Grenadzie

Nominacja do nagrody im. Miesa van der Rohe w 2013 to tylko jedno z szeregu prestiżowych wyróżnień, które uzyskało Centrum Kształcenia Nauczycieli z Granady. Autorzy projektu ze studia Ramóna Fernández-Alonso mogą śmiało pękać z dumy. Statuetki idą bowiem w parze z manifestowanym przez użytkowników i mieszkańców miasta zadowoleniem.

Pomysł na budynek był prosty. Architekci skupili się na problemie dostarczenia maksymalnej ilości łagodnego światła. Zamiast fasadowych okien zastosowano regularne przeszklone przecięcia bryły w poprzek. Uzyskaną dzięki takiemu zabiegowi płaszczyznę fasady pokryto charakterystyczną ceramiczną okładziną.

Budynek składa się z pięciu poziomów: dwa z nich to podziemny parking na 300 samochodów, trzy pozostałe poziomy przeznaczono na przestrzenie funkcjonalne:
– Hall, kawiarnię, bibliotekę, sale gimnastyczne i konferencyjne
– Sale zajęciowe
– Biura i pomieszczenia administracyjne
W gmachu, współfinansowanym przez arcybiskupa Granady, umieszczono również kaplicę z niezależnym wejściem.

Fotografie dzięki uprzejmości studia Ramóna Fernández-Alonso.

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.