Dom czy skocznia? Indywidualny projekt domu w Tatrach

Dom czy skocznia? Indywidualny projekt domu w Tatrach

Dom będący swoistym przełamaniem wszelkich stereotypów odnośnie kształtu. W przeciwieństwie do większości domów w górach nie posiada on dwuspadowego dachu, bryły nawiązującej do tradycji i nie jest wykonany z drewna. Zamiast tego jest to nowoczesna konstrukcja w kształcie skoczni z dużymi przeszkleniami. Za projekt odpowiadają architekci z pracowni 81.waw.pl

Bryła domu jest bardzo minimalistyczna, mimo to doskonale współgra z otaczającym ją krajobrazem górskim. Duża liczba przeszkleń oraz stonowane kolory zapewniają niesamowity widok na krajobraz oraz sprawiają że budynek zlewa się z otoczeniem. Dom posiada specjalne podcięcia zlokalizowane od strony ulicy, które zapewniają konstrukcji lekkość. Dodatkowo zlokalizowano w nich schody oraz drzwi wejściowe. Podcięcia wykonane są z kontrastującego czarnego tynku.

dom-skocznia_81.waw_.pl_012
Dom "Skocznia", projekt i foto: 81.waw_.pl

 

Duże przeszklenia od strony południowej sprawiają, że mieszkanie jest bardzo dobrze doświetlone. Natomiast od strony północnej nie znajdziemy żadnych przeszkleń, co wydatnie zmniejsza straty ciepła. Dom posiada jedno piętro, na którym znalazły się pokoje dla mieszkańców. Zarówno na parterze jak i piętrze znajdziemy taras, na którym możemy bardzo przyjemnie spędzić czas. Salon jest oczywiście najlepiej oświetloną częścią mieszkania. Cały obiekt liczy 230 m2 powierzchni i posiada możliwość wygospodarowania miejsca na taras.

Dom "Skocznia", projekt i foto: 81.waw_.pl

Dom jednorodzinny

Inwestor: prywatny

Projektanci: 81.waw.pl

Powierzchnia domu: 230m2

Projekt: 2013

Dom "Skocznia", projekt i foto: 81.waw_.pl
Dom "Skocznia", projekt i foto: 81.waw_.pl
Dom "Skocznia", projekt i foto: 81.waw_.pl

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.