Dom czy skocznia? Indywidualny projekt domu w Tatrach
Dom czy skocznia? Indywidualny projekt domu w Tatrach
Dom będący swoistym przełamaniem wszelkich stereotypów odnośnie kształtu. W przeciwieństwie do większości domów w górach nie posiada on dwuspadowego dachu, bryły nawiązującej do tradycji i nie jest wykonany z drewna. Zamiast tego jest to nowoczesna konstrukcja w kształcie skoczni z dużymi przeszkleniami. Za projekt odpowiadają architekci z pracowni 81.waw.pl
Bryła domu jest bardzo minimalistyczna, mimo to doskonale współgra z otaczającym ją krajobrazem górskim. Duża liczba przeszkleń oraz stonowane kolory zapewniają niesamowity widok na krajobraz oraz sprawiają że budynek zlewa się z otoczeniem. Dom posiada specjalne podcięcia zlokalizowane od strony ulicy, które zapewniają konstrukcji lekkość. Dodatkowo zlokalizowano w nich schody oraz drzwi wejściowe. Podcięcia wykonane są z kontrastującego czarnego tynku.
Duże przeszklenia od strony południowej sprawiają, że mieszkanie jest bardzo dobrze doświetlone. Natomiast od strony północnej nie znajdziemy żadnych przeszkleń, co wydatnie zmniejsza straty ciepła. Dom posiada jedno piętro, na którym znalazły się pokoje dla mieszkańców. Zarówno na parterze jak i piętrze znajdziemy taras, na którym możemy bardzo przyjemnie spędzić czas. Salon jest oczywiście najlepiej oświetloną częścią mieszkania. Cały obiekt liczy 230 m2 powierzchni i posiada możliwość wygospodarowania miejsca na taras.
Bywają budynki, które z chwilą powstania natychmiast przejmują architektoniczne panowanie nad okolicznym krajobrazem, a nawet nad całą tkanką miejską. Górują majestatycznie, budząc podziw i szacunek mieszkańców oraz turystów, stając się wizytówką, a często - symbolem swoich czasów oraz zachodzących przemian społecznych. Bez wątpienia taką konstrukcją są Rudo Buildings, trzy kolosy dominujące nad Belgradem, stanowiąc tzw. Bramę Wschodnią stolicy Serbii.
The Sun Tower to 17-piętrowy (82 metry wysokości) budynek usytuowany przy ulicy 128 Pender Street w Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej w Kandzie, zaprojektowany przez kanadyjskiego architekta Williama Tuffa Whitewaya. Wieżowiec jest ikonicznym przykładem stylu Beaux-Arts.
Dobrze zaprojektowana plaża może stać się atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu również w mieście. Niniejszy projekt to zagospodarowana plaża Sugar Beach w Toronto w Kanadzie autorstwa pracowni Claude Cormier + Associés Inc.
Wszystko wskazuje na to, że ulica Grzybowska ma szansę wyrosnąć w ciągu kilku lat na nowe biurowe centrum stolicy. Obok Warsaw Spire, biurowca firmy Wisher Enterprise i Generation Park powstanie tam również Prime Corporate Center, gmach wysoki na 93 metry. Firma deweloperska stojąca za projektem 8 kwietnia podpisała umowę z wykonawcą.http://primecorporatecenter.pl
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.