Nowy warszawski biurowiec: Prime Corporate Center

Nowy warszawski biurowiec: Prime Corporate Center

Wszystko wskazuje na to, że ulica Grzybowska ma szansę wyrosnąć w ciągu kilku lat na nowe biurowe centrum stolicy. Obok Warsaw Spire, biurowca firmy Wisher Enterprise i Generation Park powstanie tam również Prime Corporate Center, gmach wysoki na 93 metry. Firma deweloperska stojąca za projektem 8 kwietnia podpisała umowę z wykonawcą.http://primecorporatecenter.pl

Za projektem architektonicznym biurowca stoją Solomon Cordwell Buenz i firma Epstein. Solomon Cordwell Buenz to biuro architektoniczne z prawie osiemdziesięcioletnią tradycją. Epstein działa w Stanach od 92 lat. I chociaż ani o jednym, ani o drugim studiu nie można powiedzieć, że są gigantami designu i awangardą wyznaczającą trendy projektowania, przyznać trzeba, że reprezentują solidny poziom międzynarodowego modernizmu.

Budynek, który powstanie przy ulicy Grzybowskiej przypominać będzie swoją prostą bryłą amerykańskie realizacje SCB i Epsteina. Gmach podzielony zostanie klasycznie na dwie części: niższą – usługową, oraz właściwą wieżę mieszczącą biura. Na 23 nadziemnych kondygnacjach będzie ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Dla dużych firm Prime Corporate Center będzie łakomym kąskiem: powierzchnie biur będą bowiem wolne od kolumn utrudniających komunikację, a okna od podłogi do sufitu umożliwią swobodne wprowadzenia do środka naturalnego światła. 9 szybkobieżnych wind ułatwi sprawną komunikację między poziomami.

Istotną zaletą przedsięwzięcia jest również jego ekologiczny charakter. Deweloper szczyci się przestrzeganiem zasad zrównoważonego rozwoju, certyfikatem BREEM oraz planami zastosowania oświetlenia diodami LED.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec roku 2016.

Wizualizacje i materiały: Prime Corporate Center.

prime1

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.