Temple of Agape na Festiwalu Miłości w Londynie
Tymczasowa instalacja, która znalazła się na Festiwalu Miłości w Londynie została zlecona przez londyńskie Soutbank Centre. Realizacją owej instalacji zajęli się Morag Myerscough i Luke Morgan.
Wszystko wskazuje na to, że ulica Grzybowska ma szansę wyrosnąć w ciągu kilku lat na nowe biurowe centrum stolicy. Obok Warsaw Spire, biurowca firmy Wisher Enterprise i Generation Park powstanie tam również Prime Corporate Center, gmach wysoki na 93 metry. Firma deweloperska stojąca za projektem 8 kwietnia podpisała umowę z wykonawcą.http://primecorporatecenter.pl
Za projektem architektonicznym biurowca stoją Solomon Cordwell Buenz i firma Epstein. Solomon Cordwell Buenz to biuro architektoniczne z prawie osiemdziesięcioletnią tradycją. Epstein działa w Stanach od 92 lat. I chociaż ani o jednym, ani o drugim studiu nie można powiedzieć, że są gigantami designu i awangardą wyznaczającą trendy projektowania, przyznać trzeba, że reprezentują solidny poziom międzynarodowego modernizmu.
Budynek, który powstanie przy ulicy Grzybowskiej przypominać będzie swoją prostą bryłą amerykańskie realizacje SCB i Epsteina. Gmach podzielony zostanie klasycznie na dwie części: niższą – usługową, oraz właściwą wieżę mieszczącą biura. Na 23 nadziemnych kondygnacjach będzie ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Dla dużych firm Prime Corporate Center będzie łakomym kąskiem: powierzchnie biur będą bowiem wolne od kolumn utrudniających komunikację, a okna od podłogi do sufitu umożliwią swobodne wprowadzenia do środka naturalnego światła. 9 szybkobieżnych wind ułatwi sprawną komunikację między poziomami.
Istotną zaletą przedsięwzięcia jest również jego ekologiczny charakter. Deweloper szczyci się przestrzeganiem zasad zrównoważonego rozwoju, certyfikatem BREEM oraz planami zastosowania oświetlenia diodami LED.
Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec roku 2016.
Wizualizacje i materiały: Prime Corporate Center.
Tymczasowa instalacja, która znalazła się na Festiwalu Miłości w Londynie została zlecona przez londyńskie Soutbank Centre. Realizacją owej instalacji zajęli się Morag Myerscough i Luke Morgan.
Od wczoraj znaleźć można w księgarniach nową pozycję powstałą dzięki kooperacji wydawnictwa Karktery i stołecznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Chodzi oczywiście o oczekiwaną od kilku miesięcy książkę: „Dom jako forma otwarta". Szumin Hansenów.
Trzeba by zacząć, nietypowo, od wprowadzenia lingwistycznego. Xthum to słowo z Hul’qumi’num, dialektu języka salisz, którym posługiwali się Indianie ze wschodniego pogranicza amerykańsko-kanadyjskiego. Znaczy tyle co kosz, albo bęben. Co to wszystko ma wspólnego z designem? Pracownia PUBLIC z Vancouver od dłuższego czasu stara się udowadniać, że artystyczny obraz ich miasta niekoniecznie musi być jednoznacznie osadzony w amerykańsko-europejskim modernizmie, ale może też czerpać, ze starszej, miejscowej tradycji.
Na opracowanie architektury lotniska w Szymanach na Mazurach wzięło udział aż 65 biur architektonicznych, w tym także pracownie zagraniczne. Prócz „funkcjonalności komfortu dla użytkowników”, które zostały zapisane w regulaminie konkursowym, znalazły się również niskie koszty eksploatacji, możliwość ewentualnej rozbudowy, nawiązanie do architektury regionu oraz dobre wpisanie obiektu w krajobraz.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.