Futurystyczny projekt Centrum Wystawienniczo - Kongresowego

Futurystyczny projekt Centrum Wystawienniczo - Kongresowego

Rzeszów aspiruje do miana „polskiej Doliny Krzemowej”. W tym celu władze miasta stale wspierają przedsiębiorców i starają się rozwijać miasto w kierunku nowych technologii oraz szkolić coraz lepszych fachowców w lokalnych ośrodkach akademickich.

Władze skupiają się także na infrastrukturze. W roku 2012 powstało nowoczesne lotnisko. Teraz postanowiono stworzyć Centrum Wystawiennicze - Kongresowe. W przetargu, który odbył się w 2012 roku na budowę tego obiektu, zwyciężyła firma APP Dom Henryka Sobolewskiego. Kompleks powstaje na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis i będzie jednym z ważniejszych rzeszowskich obiektów.

Obiekt składa się z dwóch połączonych ze sobą części. Pierwsza to część kongresowa w której znajdą się dwie sale konferencyjne, sala bankietowa i kongresowa oraz restauracja i szatnia. Drugi budynek jest w kształcie dwóch półkopuł zestawionych ze sobą. Część ta dzięki odpowiedniej stylistyce wygląda bardzo futurystycznie i rzuca się w oczy. W tej części zaplanowano przede wszystkim organizację różnego rodzaju targów, wystaw czy prezentacji. Powierzchnia drugiej części to aż 7500 m2.

centrum_kongresowe_jasionka01
Centrum Wystawienniczo - Kongresowe, Jasionka, Rzeszów; foto: appdom.ipr.pl

 

Obiekt ten już z zewnątrz sygnalizuje o swojej nowoczesności i innowacyjności. Część kongresowa zostanie dodatkowo wyposażona w szklaną kopułę którą będzie można otwierać. Dookoła obiektu znajdą się potężne place, na których także będzie można eksponować różnego rodzaju obiekty.

Centrum Wystawienniczo – Kongresowe
Lokalizacja: Jasionka, powiat rzeszowski
Inwestor: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego
Projektanci: Autorska Pracownia Projektowa DOM, mgr inż. arch. Karolina Kozłowska, mgr inż. arch. Henryk Sobolewski
Wykonawca: Konsorcjum firm Best Construction Sp. z o.o. (lider) oraz Karpat-Bud Sp. z o.o. (partner)
Rozpoczęcie budowy: styczeń 2014
Planowane zakończenie budowy: marzec 2015
Kubatura: 177703m3
Powierzchnia całkowita: 22431 m2
Powierzchnia użytkowa: 13487 m2
Powierzchnia zabudowy: 9125 m2
Koszt inwestycji: ok. 135 mln zł (w tym ok. 64 mln zł ze środków unijnych, 70 mln zł z budżetu Województwa Podkarpackiego)

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.