Forest House, czyli wnętrze naturalne
Dzikość natury w samym centrum miasta — sprawdź, czym charakteryzuje się styl Urban Jungle i jak zaprosić go do swojego wnętrza!
Budynek Warsaw Spire mający docelowo osiągnąć wysokość 49 pięter rośnie w tempie jednej kondygnacji tygodniowo. W ubiegłym tygodniu zrównał się z 55 m budynkami bocznymi.
Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji jest Ghelamco Poland, jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Kluczowym elementem strategii inwestycyjnych Ghelamco jest tworzenie projektów zapewniających efektywne i komfortowe powierzchnie do pracy przy jednoczesnym kreowaniu przestrzeni wartościowej dla miasta i przyjaznej jego mieszkańcom.
Warsaw Spire powstaje tuż przy stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego, przy nowoczesnym placu miejskim wypełnionym zielenią, instalacjami wodnymi, restauracjami i kawiarniami. Wraz z postępem prac zaczyna zarysowywać się charakterystyczny kształt Warsaw Spire. Równolegle z postępami budowy wieży trwają prace w pozostałych budynkach kompleksu. Kompleks zaoferuje 100 000 m2 powierzchni biurowej certyfikowanej w BREEAM na poziomie Excellent. Dwa niższe budynku zostaną oddane do użytku w 2014 roku.
Oddanie 220-metrowego budynku A planowane jest na 2015 ok. Na elewacji budynku B, do którego już we wrześniu wprowadzi się agencja Frontex, montowane jest oświetlenie LED, a na powierzchni najemcy instalowane są podwieszane sufity i drzwi wewnętrzne. W budynku C zakończono montaż konstrukcji stalowej na dachu, obecnie kontynuowane jest szklenie elewacji. Dodatkowo do końca czerwca mają zostać ukończone prace instalacyjne oraz wykończeniowe części podziemnej kompleksu przeznaczonej do oddania w pierwszym etapie.
Dzikość natury w samym centrum miasta — sprawdź, czym charakteryzuje się styl Urban Jungle i jak zaprosić go do swojego wnętrza!
W architekturze wiele się zmieniło przez ponad 20 stuleci. Już starożytni Rzymianie wiedzieli, że architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna. Pisał o tym Witruwiusz w I w. p.n.e. Stwierdzenie to pozostaje niezmiennie trafne. Może być zatem wskazówką dla wszystkich tych, którzy wraz z nadejściem wiosny zastanawiają się nad renowacją elewacji swoich domów.
Jak przerobić osiedlową szarą kostkę na „bryłę z charakterem”? Twórcy niemieckiego projektu die Baupilotenz Uniwersytetu Technicznego w Berlinie dają kilka praktycznych wskazówek.
Przy realizacji obiektów sportowych w Soczi Rosjanie próbowali postawić na zdrowy rozsądek. Doświadczenia Igrzysk Olimpijskich w Atenach, Vancouver i w Pekinie pokazały, że architektoniczna oprawa imprezy to nie tylko wyzwanie artystyczne i logistyczne. Po wyjeździe sportowców i kibiców, kiedy wygasły już fajerwerki wieczoru zamknięcia Igrzysk, organizatorom igrzysk z poprzednich lat przyszło zmierzyć się z problemem utrzymania i ponownego zdefiniowania funkcji budynków zbudowanych z myślą o wydarzeniu. W Soczi, jak zapowiadano w trakcie przygotowań i prac budowlanych, wszystko miało zostać przemyślane i zaplanowane z dużym wyprzedzeniem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.