Galeria portretu architektonicznego Federico Babiny

Galeria portretu architektonicznego Federico Babiny

Hiszpański architekt i grafik, Federico Babina, zdążył już odznaczyć się w pamięci internautów. Dwie serie ilustracji, które wypuścił na rynek błyskawicznie zrobiły wirtualną furorę. Pierwszym cyklem były spikselowane portrety kultowych postaci architektury, drugim: Archiset, prezentujący wizerunki wnętrz i plenerowe pejzaże z kilkunastu arcydzieł kina (wśród nich filmy Hitchcocka, Kubricka, Spielberga). Do graficznej plejady dołączyła w tym tygodniu nowa seria wyprodukowana przez Hiszpana: abstrakcyjne wizerunki 33 architektów.

Rysy twarzy klasyków nowoczesności składają się z motywów typowych dla ich projektów. Słownik motywów i ornamentów buduje tutaj fizjonomie twórców. „Archiportraits” wzorowane są bezpośrednio na pracach malarza z XVI wieku – Giuseppe Arcimbolda. Włoch w swoich alegorycznych obrazach często budował twarze postaci ze zbiorów pół-przypadkowych przedmiotów, owoców, albo warzyw. Podobnie Babina zamiast banalnego realizmu, proponuje nam grę w wyłuskiwanie form.

Wszystkie 33 race z serii „Archiportraits” zobaczyć można tutaj.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.