Jak modernizować modernizm? Poradnik stołecznego konserwatora zabytków

Jak modernizować modernizm? Poradnik stołecznego konserwatora zabytków

Jak modernizować modernizm? Zabytki architektury mieszkaniowej modernizmu. Dobre praktyki konserwatorskie dla mieszkańców i użytkowników, to poradnik w formie broszury, który przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Poradnik ten został podzielony na dwie części. W pierwszej znajduje się wprowadzenie teoretyczne do architektury dwudziestolecia międzywojennego. Zawarte są tam informacje dotyczące bryły budynku, detali architektonicznych i form plastycznych, wszystko w kontekście wartości architektonicznych tych często zniszczonych budynków. Druga część to poradnik praktyczny. Skierowany głównie do właścicieli wspólnot mieszkaniowych czy stowarzyszeń. Przybliżono tutaj zalecenia dotyczące prac remontowych oraz porady prawne i finansowe. Wszystkie informacje zamieszczone w biuletynie zostały opracowane na wniosek stowarzyszeń i organizacji. Dzięki temu opracowaniu można kompleksowo zadbać o wartości architektoniczne stolicy.

Stołeczny Konserwator Zabytków Piotr Brabander doskonale określił adresatów broszury:

„Publikacja jest adresowana do mieszkańców i użytkowników budynków powstałych w tamtym czasie i wskazuje optymalne rozwiązania problemów wynikających z funkcjonowania i utrzymania obiektów zabytkowych”

Poradnik w wersji drukowanej dostępny jest w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków (Nowy Świat 18/20 w Warszawie), wersję elektroniczną można pobrać w formacie PDF.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.