Kwartał kamienic - sukces inwestycji

Kwartał kamienic - sukces inwestycji

W ramach luksusowej inwestycji Kwartał Kamienic w centrum Głównego Miasta Gdańsk, spółka Inpro SA będąca jednym z największych trójmiejskich deweloperów, sprzedała wszystkie apartamenty. W sprzedaży pozostało zaledwie 5 lokali użytkowych.

Kwartał Kamienic, którego projektantem był prof. Antoni Taraszkiewicz z Pracowni Projektowej FORT, to kompleks wybudowany w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, przy ulicach Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety, naprzeciw kościoła św. Jana. Lokalizacja kompleksu zapewnia bliskość głównych połączeń komunikacyjnych. Forma architektoniczna Kwartału Kamienic idealnie wkomponowuje się w otoczenie zabytkowych budynków. Kamienice formują zamknięty czworobok, który stanowi wewnętrzny dziedziniec z zieloną przestrzenią oraz fontanną Neptuna projektu polskiego rzeźbiarza i rysownika, Tomasza Radziewicza. Przypomnieniem wiekowej tradycji miejskiej są zachowane dwie ściany magistralne od strony ulicy Szerokiej wyeksponowane w lokalu usługowym, w którym aktualnie znajduje się restauracja. Wspomniana forma architektoniczna, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji, nawiązuje do stylu historycznej zabudowy miasta, a jednocześnie nie przestaje być nowoczesną w charakterze. Co więcej, obiekt wyposażony jest w biuro ochrony z zaawansowanym technologicznie 24-godzinnym monitoringiem.

Łączna powierzchnia użytkowa to 5.814 mkw. z czego powierzchnia wykończonych pod klucz apartamentów wynosi od 30 do 99 mkw. W ramach oferty inwestycji Kwartał Kamienic pozostało już tylko 5 lokali usługowych o powierzchniach od 58,7 mkw. do 243, 9 mkw. Lokale są gotowe do odbioru, a ich cena zaczyna się od 8.000 zł netto za mkw.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.