Lake House

Lake House

Zalew Zegrzyński cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród spragnionych kontaktu z naturą Warszawiaków. Aktualnie w sąsiedztwie malowniczego akwenu powstają kolejne apartamentowce, w których znajdzie się 58 mieszkań o podwyższonym standardzie. Ich oferta jest zróżnicowana pod względem powierzchniowym, najmniejsze mają 40 metrów kwadratowych, zaś największe prawie 150 mkw. Dodatkową atrakcją dla nabywców tych apartamentów ma być basem oraz przystań dla mieszkańców. Piękne widoki oraz bliskość zalewu, to jednak nie wszystkie zalety tej inwestycji.

Lifestyle & Leisure nad zalewem

Projekt powstał w biurze OPEN Architekci – gdzie opracowano dwa budynki wielorodzinne. Sam kompleks powstaje wedle koncepcji Lifestyle & Leisure, łączącej cechy inwestycji rekreacyjnej oraz mieszkaniowej. Budynki powstają w otoczeniu, które raczej jest kojarzone z wypoczynkiem oraz urlopem – jednakże zastały zachowane wszystkie atuty zabudowy miejskiej. Oferta jest atrakcyjnym rozwiązaniem, zarówno dla tych, którzy chcą mieć apartament na letnie weekendy, jak i dla tych którzy pragną mieszkać z dala od miasta i w ciszy. Aby oferta stała się bardziej elastyczna, inwestor sam proponuje organizację wynajmu lokali w czasie nieobecności ich właścicieli, oczywiście jeśli tylko wyrażą taką chęć.

Kompozycja otoczenia i architektury

Pierwszy z budynków, jest zlokalizowany na północnej stronie działki, ma cztery kondygnacje przeznaczone na funkcje mieszkaniowe. Drugi, jest położony na południowej części i składa się z dwóch części, które połączono parkingiem podziemnym. Zdaniem architektów, oba budynki staną względem siebie pod lekkim skosem – ze względu na kształt samej skarpy. Mają one w ten sposób, powtórzyć ukształtowanie terenu. Dzięki takiemu umiejscowieniu budynków walory widokowe zostaną jak najlepiej wykorzystane. Dlatego też wszystkie mieszkania zostały wyposażone w rozległe tarasy, z których rozlegają się malownicze widoki. Wysokością budynki dopasowane są do sąsiedniej zabudowy, otrzymały elewacje inspirowane stylistyką marynistyczną. Odpowiednie okładziny pasów międzykondygnacyjnych, drewniane wykończenie tarasów, przystań na skraju działki oraz unikalny system pływających pomostów sprawiają wrażenie, że apartamenty są przedłużeniem wodnego świata.

Lake House
Lokalizacja:Zegrze, ul. Płk. Kazimierza Drewnowskiego
Projektanci: OPEN Architekci Sp. z o.o.
Inwestor: Eko-Park S.A.
Planowany termin zakończenia inwestycji: 2015

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.