Pierwszy magazyn dystrybucyjny na Dolnym Śląsku

Pierwszy magazyn dystrybucyjny na Dolnym Śląsku

Obiekt Prologis Park Wrocław V, dzięki transakcji Prologis, Inc. (NYSE:PLD) z firmą Hi Logistics Europe, wynajęty jest w 75 procentach jeszcze przed ukończeniem budowy. Podpisana umowa przednajmu obejmuje 20 600 metrów kwadratowych.

Prologis, Inc. jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działających na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Wśród ponad 4 700 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa. Natomiast firma Hi Logistics Europe należy do Grupy LG i jest stałym klientem Prologis. „Dzięki zawartej umowie magazyn o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych jest w 75 procentach wynajęty, jeszcze przed zakończeniem budowy, które planowane jest na trzeci kwartał 2014 roku.” – powiedziała Ewa Zawadzka, vice president i head of development Prologis w Polsce. – „Wrocław jest najlepszą lokalizacją na realizację przyjętej przez Hi Logistics strategii centralizacji działań w regionie. Cieszymy się, że możemy wspierać ich kolejne sukcesy”.

Z nowego spekulacyjnego obiektu Prologis, Hi Logistics będzie prowadzić dystrybucję na rynki polski, niemiecki i czeski. Będzie to pierwszy i jedyny magazyn na Dolnym Śląsku, w którym zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie LED, pozwalające na optymalizację kosztów eksploatacji. Po zawarciu umowy firma Hi Logistics zajmuje łącznie ponad 98 500 metrów kwadratowych w centrach logistycznych Prologis w Europie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.