Tęczowa panorama - duńska instalacja artystyczna

Tęczowa panorama - duńska instalacja artystyczna

„Your Rainbow Panorama” to niezwykła instalacja stworzona przez artystę Olafura Eliasona. W dosłownym tłumaczeniu instalacja oznacza „twoja tęczowa panorama”. Kolorowy pierścień, wedle koncepcji projektanta, ma być przestrzenią, która zaciera granicę między wnętrzem i otoczeniem.

Eliaston stawia sobie za cel zmuszenie ludzi do myślenia i odrzucenia komfortowych granic, do których przyzwyczajeni są w codziennym funkcjonowaniu. Instalacja to miejsce, w którym można czuć się niepewnie, jednak na tyle stabilnie, aby zaangażować wszystkie zmysły w to niecodzienne doświadczenie. Ludzie zwiedzający „tęczową panoramę” mają czuć się wolni, a pełna wolność oznacza w tym wypadku wewnętrzny niepokój i strach, jak podczas stąpania po lodzie.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.