Wesoła przedszkole - wyniki konkursu

Wesoła przedszkole - wyniki konkursu

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy był organizatorem konkursu na najlepszy projekt przedszkola dla Dzielnicy Wesoła. Projekt miał być przeznaczony dla grupy 150 przedszkolaków i 30 dzieci w wieku żłobkowym. Wyniki zostały ogłoszone już w grudniu roku 2013, jednak gotowy obiekt ujrzymy dopiero za około dwa lata.

Budowa zostanie rozpoczęta na piaszczystej skarpie znajdującej się wśród niskiej zabudowy mieszkaniowej. Jury wybrało projekt nadesłany przez DIP Biuro Projektów Hanny Pasternak i Krzysztofa Pasternaka. W swoim projekcie doskonale wykorzystali oni nierówności terenu i zaproponowali prostą białą bryłę, która częściowo została ukryta w zagłębieniu terenu. Biały kolor elewacji doskonale komponuje się z panelami w odcieniach czerwieni i pomarańczowego. Przedszkole dzięki doskonałemu projektowi stało będzie pośród sosen, zaś jego budowa nie będzie wymagała dużej ingerencji w naturalne środowisko.

I_miejsce_Wesoła
I miejsce

 

Drugie miejsce przypadło projektowi Jerzego Wowczaka. Zakładał on wycięcie części drzew oraz umieszczenie przedszkola w północnej części działki. Architekci bardzo dużą wagę przywiązali do stworzenia budynku pasywnego i w tym celu dokonali dokładnej analizy nasłonecznienia, co pozwoliło na wybranie optymalnego miejsca dla obiektu. Samo przedszkole posiada falującą fasadę z wielobarwnymi żaluzjami. Obiekt został podzielony na dwie części: dla starszych i dla młodszych dzieci.

II miejsce

 

Trzecie miejsce otrzymał projekt zaprezentowany przez Piotra Jańskiego i Juranda Szelę. Postanowili oni podzielić przedszkole na mniejsze segmenty w kształcie domków. Pozwoliło to na doskonałe wkomponowanie obiektu w otaczającą go przyrodę. Budynki miały być wykonane z drewna oraz posiadać wiele interesujących rozwiązań energetycznych, które miały wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii.

III miejsce

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.