Cel konkursu jest prosty i wszystkim zainteresowanym znany. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach, zawierających właściwie cztery elementy:
1.Budownictwo społeczno-publiczne
2.Renowacja starego budownictwa i jego adaptacja na cele społeczne
3.Rewaloryzacja blokowisk i budynków mieszkalnych z wczesnych lat powojennych
4.Popularyzacja stosowania proekologicznych rozwiązań i materiałów, w tym budownictwa energooszczędnego i wykorzystującego alternatywne źródła energii
Adresatami konkursu są absolwenci z tytułem magistra kierunków architektonicznych i budowlanych, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Warunkiem jest uzyskanie dyplomu nie wcześniej niż 31 stycznia 2005 roku. Kategoria dotycząca stosowania proekologicznych rozwiązań skierowana jest także do inżynierów kierunków budowlanych.
W konkursie będą brane pod uwagę projekty indywidualne oraz te wykonane przez niezinstytucjonalizowane zespoły.
Przewidziane nagrody to poza znacznym wyróżnieniem nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł brutto.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 grudnia 2014 roku, a zwycięzców poznamy w pierwszych tygodniach nowego roku.
Organizatorem konkursu jest Fundacja dla Polski, fundatorem nagród Archicorn oraz Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych.
Pełen regulamin konkursu dostępny jest na oficjalnej stronie DdP.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.