Na 28 lutego 2012 roku zaplanowano oficjalne otwarcie sali gimnastycznej I LO, przy ulicy Mickiewicza. Jej modernizacja i rozbudowa w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji kosztowała ponad 1,6 mln.
Jedno z najstarszych w Toruniu – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ma swoją siedzibę przy ulicy Zaułek Prasowy, natomiast budynek sali gimnastycznej mieści się przy ulicy Mickiewicza. Ze względu na zabytkowe walory (drewniany obiekt pochodzi z 1898 roku i w związku z tym jest objęty ochroną konserwatorską), sala została ujęta w Lokalnym Programie Rewitalizacji, a na jej modernizację miasto pozyskało fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – blisko 300 tys. zł.
Jeszcze przed feriami uczniowie I LO mieli już okazję odbyć tam pierwsze zajęcia. Inwestycję realizowała toruńska firma „Jawor”. Drugi etap robót objął remont części istniejącej, m.in. usunięcie dobudówek przy ścianie zachodniej sali, modernizację instalacji elektrycznej oraz ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z renowacją elementów drewnianych konstrukcji ścian. Dodatkowo ocieplony został również dach, wyremontowane ściany wewnętrzne oraz podłogi w pomieszczeniach magazynowych. Łączny koszt modernizacji i rozbudowy obiektu wyniósł 1,6 mln.
Domowe biuro - nowoczesne wnętrze, z dużymi oknami, czy skromny kącik z wygodnym fotelem? Jak podejść do urządzenia miejsca do pracy zdalnej w mieszkaniu? Przekonaj się, jak otaczający Cię styl i akcesoria wpływają na Twoją pracę i jej skuteczność!
9 lutego dobiegła końca piąta edycja 4 Design Days. Podczas tego wydarzenia miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Property Design Awards 2020 organizowanego przez portal PropertyDesign.pl. W kategorii "Bryła – biurowiec" główną nagrodę otrzymała łódzka Brama Miasta autorstwa dobrze znanej pasjonatom architektury medusa group. Budynek utrzymany w "fabrycznej" stylistyce doskonale wkomponował się w tkankę miasta, stając się przykładem udanej inwestycji.
Czy rewitalizacja przestrzeni postindustrialnej musi polegać jedynie na adaptacji i odnowieniu? W Holandii takie podejście uznano by za niewystarczające. Alternatywy, które proponują architekci z kraju tulipanów chcielibyśmy przedstawić na przykładzie amsterdamskiego Kraanspoor.
Deweloperzy idą z duchem czasu – ich inwestycje to coraz częściej wielofunkcyjne zespoły urbanistyczne, a nie pojedyncze obiekty. Zmiany na rynku nieruchomości wymuszają kreowanie nowych trendów w budownictwie mieszkaniowym – czas na powrót do idei osiedla społecznego.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.