Zachwycający domek na drzewie, nie tylko dla dzieci

Zachwycający domek na drzewie, nie tylko dla dzieci

Pracownia Baumraum znana jest z niestandardowych projektów,które swoją formą zachwycają nie tylko miłośników architektury.Tym razem to niesamowity domek na drzewie, o prostej konstrukcji lecz nietypowej owalnej formie. Forma domku wyszła całkowicie od projektantów. Bryłę uformowano w kształcie walca, które podstawą jest podłużny przekrój jajka, o owalnej charakterystycznej formie. Większość elementów konstrukcyjnych domku wykonano z płyt świerkowych oraz stalowych ram.

We wnętrzach uzyskano ciekawe krzywe powierzchnie, które służą jako siedziska czy leżaki. Domek zawisł na dwóch dębach na wysokości ponad 5 metrów. Działka, na której terenie znalazł się domek, znajduje się na skraju wsi Groß Ippener, w otoczeniu kilku domów i mnóstwa wysokich drzew. Inwestorzy chcieli tutaj zbudować nietypowy i komfortowy domek na drzewie, który będzie miejscem spotkań dla całej rodziny.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.