Zarząd klubu FC Everton przedstawił imponujący projekt nowego stadionu
Zarząd klubu FC Everton przedstawił imponujący projekt nowego stadionu
Wartość przedsięwzięcia szacuje się na ok. 500 milionów funtów. Obiekt ma zostać zbudowany w częściowo opuszczonych dokach w północnej części Liverpoolu, a jego powstanie – według włodarzy klubu - ma wpłynąć ożywczo na gospodarkę miasta Beatlesów, generując miliard funtów zysku.
Everton Bramley-Moore Dock Stadium
Skonstruowana z cegły, szkła oraz stali arena będzie mogła pomieścić 52 tys. entuzjastów footballu. Według wstępnych szacunków do końca 2019 r. projekt stadionu ma zostać zatwierdzony, a jego budowa potrwa trzy lata. Najwcześniej od sezonu 2023/24 drużyna "The Toffees" będzie mogła rozgrywać na nim swoje mecze.
Za projekt tego ultranowoczesnego stadionu odpowiedzialny jest Dan Meis, amerykański architekt specjalizujący się w tworzeniu spektakularnych obiektów sportowych i rozrywkowych (m.in. Staples Center, Safeco Field, Paul Brown Stadium). Everton Bramley-Moore Dock Stadium ma zagwarantować kibicom intymność oraz najwyższą jakoś sportowych emocji dzięki maksymalnemu zmniejszeniu odległości między trybunami a boiskiem. Jedna z nich, przeznaczona dla najwierniejszych fanów klubu (13 tys. miejsc) ma przelewać się poza ramę konstrukcji i niemal łączyć z nabrzeżem.
Stadion, który pamięta Garrinchę
Powstanie nowej areny będzie skutkowało wyburzeniem 127-letniego, kultowego Goodton Park, świętego domu kibiców Evertonu, na którym toczyły się wszelkie możliwe piłkarskie boje, od finału Pucharu Anglii do półfinału Mistrzostw Świata. W jego miejsce ma powstać przyjazna, otwarta przestrzeń publiczna sprzyjającym wszelkim inicjatywom społecznym oraz pomnik upamiętniający historię tego słynnego stadionu.
Czy w domu czerpiącym z surowego stylu modernistycznego, można prawdziwie poczuć więź z naturą? Architekci z warszawskiego biura 81.waw.pl udowadniają, że można. Zaprojektowany przez nich Dom Polny zachowuje wszystko, co najlepsze w nowoczesnej architekturze, jednocześnie pozwalając mieszkańcom na doświadczenie spokoju, ciszy i błogości właściwych rustykalnemu, wiejskiemu otoczeniu.
Zawód architekta należy do tych najbardziej prestiżowych i pożądanych. Same studia architektoniczne obejmują też bardzo szeroki program z zakresu wielu dyscyplin, dlatego ich absolwent ma dość szerokie możliwości specjalizacji, dalszego rozwoju oraz podjęcia pracy. Choć większości osób architekt będzie kojarzył się ze specjalistą tworzącym projekty domów, niekoniecznie musi to być zajęcie, którego się podejmie. Dowiedz się, gdzie można pracować, będąc architektem.
Chcesz wybudować dom? A może zastanawiasz się nad innego rodzaju inwestycją budowlaną? W każdym z tych przypadków będziesz musiał skorzystać z pomocy specjalisty, który sporządzi odpowiedni projekt, czyli architekta. Nie wystarczy jednak udać się do pierwszego lepszego specjalisty i poprosić o wykonanie prac projektowych. Konieczna będzie też odpowiednia dokumentacja. Dowiedz się, czego potrzebuje architekt do sporządzenia projektu i jak przygotować się do rozmowy z nim.
Zawód architekta jest uważany za prestiżowy, a w dodatku kusi ciekawymi perspektywami. Zdobywając wykształcenie w tym kierunku, można projektować różnego rodzaju budynki oraz przestrzenie, każdy architekt ma bowiem inną specjalizację. Można zajmować się tworzeniem projektów obiektów przemysłowych lub komercyjnych (stadiony, centra handlowe, kina, teatry, sale koncertowe itp.), a także domów mieszkalnych – zarówno tych wielo- jak i jednorodzinnych. Można również zająć się aranżacją wnętrz albo zagospodarowaniem przestrzennym całych dużych terenów, a nawet renowacją zabytków. Aby móc jednak zdecydować się na specjalizację, trzeba najpierw ukończyć studia wyższe.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.