Rusza budowa Legia Training Center

Rusza budowa Legia Training Center

Z początkiem kwietnia tego roku w Książenicach, w gminie Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się budowa Legia Training Center, najnowocześniejszego kompleksu treningowo-szkoleniowego oraz badawczo-rozwojowego w Polsce.    

Ogromna dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 27 marca o godz.11:00 na stadionie Legii Warszawa, zarząd klubu zakończył proces pozyskiwania finansowania inwestycji, dzięki czemu Legia weszła w ostatnią fazę realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia.  

Ostatnie lata to naprawdę bardzo intensywna praca całego, kilkunastoosobowego zespołu. Dzięki niej doszliśmy do tego, co mamy dziś. Odwiedzamy kluby, do których poziomu, jako Legia Warszawa, aspirujemy. Moim zdaniem będzie to transformacyjny projekt, który zmieni Legię w przeciągu następnych kilku lat, a posiadanie tej infrastruktury pozwoli nam na wejście do europejskiej elity. - stwierdził prezes oraz właściciel obecnie najbogatszego polskiego klubu, Dariusz Mioduski.

Według planu, ośrodek ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2020 roku. Za jego realizację odpowiedzialna jest celowa Akademia Piłkarska Legii (APL). Na materializację projektu, wartego 80 milionów zł, złożyła się dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, wynosząca 11 milionów zł oraz wsparcie finansowe Banku Gospodarstwa Krajowego(BGK) i Ministerstwa Rozwoju. Nie należy zapomnieć także o wkładzie własnym klub Legia Warszawa. 

Koncepcję architektoniczną kompleksu firmuje pracownia architektoniczna LAP Studio oraz znane już z realizacji m.in. ośrodka treningowego wielkiego Realu Madryt, międzynarodowe studio Estudio Lamela. Natomiast generalnym wykonawcą inwestycji jest PORR S.A. i PORR BAU GmbH, zaś inżynierem kontraktu firma Tremend Sp. z o.o.

Legia Training Center z lotu ptaka, wizualizacja.

Architektura sportowa najwyższych lotów

Docelowo Legia Training Center ma mieścić sześć pełnowymiarowych boisk piłkarskich: pięć ma posiadać naturalną nawierzchnię, jedno - sztuczną. Ponadto tzw. strefa pierwszej drużyny składać się będzie z najnowocześniejszych szatni, siłowni, powierzchni treningowej, strefy wypoczynku – player’s lounge, sal konferencyjnych, gabinetów medycznych oraz z części hotelowej z 24 pokojami o standardzie 4-gwiazdkowym. Młodzi adepci footballu otrzymają ponadto specjalne sale lekcyjne oraz bursę dla zawodników w wieku 13-18 lat (ponad 60 miejsc pobytowych). 

Tę imponującą listę powiększą dodatkowo biura pionu sportowego i innych działów klubu, Centrum Badawczo – Rozwojowe LegiaLab oraz powierzchnie dla start-upów sportowych. Powstanie także ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa dla mieszkańców.

Jeżeli wszystko zostanie wykonane zgodnie z planem, Legia Training Center stanie się wizytówką polskiego sportu na lata i przyczyni się do rozwoju - nie tylko warszawskiego klubu piłkarskiego - ale także wciąż pozostającej daleko za zachodnioeuropejską elitą, polskiej piłki. 

Materiał oraz wizualizacje projektu dzięki: legia.com

Legia Training Center, część biurowa, wizualizacja.
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.