Uczta kinomana: Beton Film Festival

Uczta kinomana: Beton Film Festival

Organizatorzy zapraszając na wydarzenie piszą:

“BETON Film Festival jest nowym festiwalem filmowym w całości poświęconym architekturze. Na pierwszą edycję składa się dziewięć filmów pełnometrażowych i trzy filmy artystyczne. Każdy seans poprzedzony będzie krótką prelekcją. Dodatkowo w czasie trwania festiwalu odbywać się będą dyskusje związane z tematyką danego dnia, w których udział wezmą zaproszeni goście. Większość z wyświetlanych filmów będzie miała swoją polską premierę na festiwalu. Widzowie będą mogli zapoznać się z uznanymi dziełami fabularnymi, jak i dokumentalnymi. Z dumą zaprezentujemy także filmy krótkometrażowe wiodących przedstawicieli współczesnej sceny artystycznej na świecie. Wydarzeniu towarzyszyć będą targi książki architektonicznej, a także impreza otwarcia, której termin zostanie potwierdzony razem z repertuarem. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, organizator nie przewiduje wcześniejszych zapisów, liczba miejsc ograniczona jest wyłącznie przez przestrzeń pawilonu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie katalog, w którym znajdą się opisy filmów i teksty krytyczne, a także informacje o twórcach i artystach, których dzieła pokazywane były w czasie festiwalu.”

beton

Motywem przewodnim tegorocznego przeglądu mają być projekty o utopijnym charakterze i ich załamanie się w erze modernizmu. Festiwal nie będzie prezentacją sztampowych dokumentów o “wybitnych architektach”, ale raczej zaproszeniem do dyskusji i refleksji nad problemami i wyzwaniami nowoczesnego urbanizmu i jego społecznych kontekstów.

Beton Film Festival

Odział Warszawski SARP i Stowarzyszenie Powojenny Modernizm
Pawilon SARP, ul. Foksal 2a, Warszawa
14-16 marca 2014
WSTĘP WOLNY

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.